Vienaratis - kas tai?

Istorija
 
Nors vienaračio kaip daikto atsiradimo istorija siekia net 1977-tuosius metus, tačiau elektrinis vienaratis buvo išrastas maždaug 2010 metais, žymaus išradėjo Shane Chen, gyvenančio Amerikoje. Kartu su "Inventist" grupe jie prisidėjo prie gamintojo "Solowheel" pirmųjų vienaračių kūrimo proceso, JAV. Būtent "Solowheel" nuo 2014 metų yra laikoma šio unikalaus išradimo patento turėtoja. Nuo to laiko ypač greitai populiarėjo įvairių gamintojų vienaračių modeliai, kurie šiai dienai siūlo ypač platų asortimentą įvairių poreikių šio unikalaus šiuolaikiško transporto mėgėjams visame pasaulyje.
 
Vienaratis - kas tai?

Vienaratis yra unikali vienaratė motorizuota transporto priemonė su girostabilizatoriumi. Iš visų motorizuotų transporto priemonių tai pati lengviausia (~11 kg) ir kompaktiškiausia judėjimo priemonė. Vienaratį lengva transportuoti. Jis yra praktiškas ir linksmas transportas, kuris suteikia „slydimo žeme” pojūtį.
Vienaratis – vienintelė motorizuota transporto priemonė, kuri pateisina miestiečių lūkesčius – judriai, patogiai ir su minimalia perkrova įveikia nedidelius atstumus. Vienaratis yra lengvesnis, patogesnis ir saugesnis nei riedučiai, riedlentės ir riedžiai. Optimalus vienaračio judėjimo atstumas yra 15km. Tai yra pati mobiliausia transporto priemonė, tokiems atstumams įveikti.
 
Kaip veikia vienaratis?
 
Vienaratis juda elektrinio variklio, akumuliatoriaus ir giroskopinės stabilizavimo sistemos dėka. Giroskopiniai davikliai yra labai tikslūs, todėl greitai reaguoja į žmogaus kūno judesius. Jie yra integruoti į pagrindinę plokštę. Vienaračiu galima judėti pirmyn, atgal, greitėti ir stabdyti paprasčiausiai pasilenkiant pirmyn arba lošiantis atgal. Valdymas į šonus panašus į dviračio, tereikia pakrypti dešinėn arba kairėn. 
 
Ar reikalingas akrobato talentas?
 
Absoliučiai ne. Vienaračio valdymas paprastas kaip dviračio, tik pusiausvyra yra išlaikoma remiantis blauzdomis į šoninius vienaračio paminkštinimus.
 
Ar vienaratis saugus?
 
Vienaratis yra daug saugesnis nei kitos transporto priemonės:
▪ riedžiai turintys kietus ratus (ratai, kurie silpnai priglunda ir gali užstrigti šaligatvio tarpuose);
▪ riedlentė (nėra stabdžių);
▪ riedučiai (kuriuos stabdyti gali būti sudėtinga);
▪ dviračiai (kuriais reikia važiuoti keliais, jei nėra dviračių takų, šalia autobusų ir mašinų);
 
Vienaratis turi:
 
▪ ratą, kuris Jums suteiks komfortą;
▪ stabilizuotą mono rato sistemą;
▪ greitį, ribotą iki 16 km/val., tai užkerta kelią kritimams ir susidūrimams važiuojant dideliu greičiu, tuo pačiu metu suteikia galimybę puikiai jausti pagreitėjimus/lėtėjimus;
 
Nėra vairo, tai atrodo nesaugu!?
 
Yra visai priešingai. Tuo metu kai paspirtukas arba riedis susiduria su šaligatviu – jis apsiverčia, o vienaratis Jus išmeta vertikaliai, ant kojų.
 
Svoris ir įkrovos laikas:
 
Svoris apie 11kg, tai pati lengviausia motorizuota transporto priemonė pasaulyje.
Vienračio akumuliatorius visiškai įkraunamas per 45-60 minučių, tai atitinka 1-2 val. važiavimo.
 
Kodėl kaip tik dabar verta investuoti į vienaratį?
 
Vienaratis – labai paprasta mašina, kalbant apie jos mechaniką. Ateityje jis bus vienas iš svarbiausių judėjimo priemonių dėl ypatingai konkurencingos kainos, svorio ir matmenų bei didelio patikimumo ilguoju laikotarpiu. Mokytis važiuoti galima pradėti tuoj pat. Taip pat būdamas iniciatyvus ir supažindintas su šia nauja transporto priemone, Jūs pats galėsite teikti vienaračio valdymo pamokas.